حمایتهای فدراسیون باعث موفقیت ما بود

پیروانی: برای مرحله نهایی باید بازیهای برون مرزی بیشتری را برگزار کنیم/

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: بازیکنان در مرحله مقدماتی رقابتهای قهرمانی آسیا عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشتند.

به گزارش سایت استعداهای فوتبال پایه به نقل از فدراسیون؛ امیر حسین پیروانی، سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: در مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا با تیم هایی همگروه بودیم که تلاشگر و جنگنده بودند. با اینکه تیم نپال از ایران 10 گل دریافت کرد اما در مقابل اردن و کویت سرسخت ظاهر شد و فکر می کنم در آینده، این تیم حریف قدرتمندی برای دیگر کشورها باشد. دو تیم اردن و کویت نیز بازی های خاص خود را داشتند اما با تدابیر و شرایطی که برای ملی پوشان در نظر گرفته بودیم، توانستیم این حریفان را پشت سر بگذاریم و به مرحله نهایی رقابتهای قهرمانی آسیا صعود کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: بچه ها خیلی خوب و با نشاط در سه دیدار برابر نپال، اردن و کویت ظاهر شدند و نتایج  مطلوب و خیره کننده ای را کسب کردند. با توجه به اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا،  نگاه ویژه ای به کشورهای آسیای شرقی نظیر سریلانکا و نپال دارد، بدون شک این تیم ها  در آینده حرفهای بیشتری برای گفتن دارند. بر همین اساس باید در تیم های پایه به صورت جدی کار کنیم تا بتوانیم موفق ظاهر شویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ادامه داد: از مدیران باشگاهها می خواهم که در بخش پایه  جدی کار کنند تا آینده فوتبال ایران تامین شود. بدون شک حمایتهای باشگاهها در پیروزی ها و موفقیت های تیم های ملی کاملا مشهود است. ضمن اینکه تمام این موفقیت ها را مدیون تلاش همکارانمان در تیم های پایه که در باشگاهها و شهرستانها فعالیت می کنند، هستیم. 

وی در ادامه درباره برنامه این تیم برای حضور در مرحله نهایی رقابتهای قهرمانی آسیا که به میزبانی بحرین برگزار می شود، گفت: باید با کمیته فنی و توسعه فوتبال نشستی را برگزار کرده و درباره برنامه هایی که داریم؛ به بحث و تبادل نظر بپردازیم. به احتمال فراوان ما نیاز  به حضور بازیکنان جدید  داریم. ضمن اینکه باید اردوها و بازیهای تدارکاتی خارجی بیشتری را برای ملی پوشان در نظر بگیریم تا بازیکنان تجربه کسب کرده و در مرحله نهایی که کار بسیار سختی داریم، موفق باشیم.

پیروانی در ادامه افزود: از 23 بازیکن حاضر در تیم ملی فوتبال،  15 نفر هیچ سابقه بازی ملی و تدارکاتی نداشتند و با دعوت به اردو های تیم ملی، فعالیت خود را شروع کرده اند. بر همین اساس ما نیازمند اردوهای تدارکاتی خارجی و داخلی بیشتری نسبت به مرحله مقدماتی داریم. 

وی در پایان گفت: شب گذشته مطلبی از قول من مطرح شد مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال هیچ حمایتی از ما نمی کند، باید در این باره بگویم که اگر حمایتها و برنامه ریزی های فدراسیون نبود تیم ملی وضعیت بسیار مناسبی نداشت. بدون شک حمایتهای فدراسیون و کمیته جوانان باعث شد تا ما برنامه های خود را به خوبی اجرا کنیم و در مرحله مقدماتی رقابتهای قهرمانی آسیا به نتیجه دلخواه خود برسیم. ما همه اعضای یک خانواده هستیم و برای موفقیت فوتبال تلاش می کنیم. مطرح کردن چنین مواردی که اصلا صحت ندارد و باعث می شود تا در برنامه های ما خلل ایجاد شود.

خواندن 7395 دفعه
به اشتراک گذاری این مقاله

رســــانه

  • روزنامه
  • مجلات
  • تجهیزات ورزشی
  • مصاحبه
نوشته شده سردبیر
- بهمن 28, 1397
قوانین یک انتقال سالم؛ مدیران بخوانند هر ساله 15هزار فوتبالیست حرفه‌ای در فصل نقل و انتقالات بین ...
نوشته شده سردبیر
- آبان 26, 1394
مدیر آموزش و پژوهش آکادمی ملی فوتبال از اعلام اسامی دختران و پسران منتخب فستیوال های مدارس فوتبال ...
نوشته شده سردبیر
- بهمن 03, 1395
?? اسامی داوران و ناظران داوری لیگ زیر گروه فوتبال ساحلی کشور  گروه جاسک:محمد حسین مردانی . علی اکبرزارعی ...
Has no content to show!

خـــبر پایه

محیط پر هیاهوی فوتبال ، تنها میدان بزرگ رقابت و مبارزه نیست ؛ بلکه تجلی گاه ارزشهای والای انسانی است که در آن صحنه های کوشش ، گذشت ، همکاری ، صداقت ، بردباری جلوه می کند و شاگردان این کلاس ، درس تلاش ، فداکاری ، تعاون ، مردانگی ، استقامت و شجاعت می آموزند .

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…