کفاشیان: استعدادیابی به فوتبال کشور کمک بسزایی می کند
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: باید به بحث استعدادیابی و فوتبال پایه توجه ویژه ای داشته باشیم چرا که این امر باعث رشد و توسعه فوتبال کشور می شود.
به گزارش سایت خبر فوتبال پایه به نقل از فدراسیون؛ علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از مسئولین برگزار کننده فستیوال فوتبال پایه پسران زیر 12 قدردانی و تشکر می کنم. حدود 7 سال است که برنامه ریزی های دقیقی برای برگزاری این فستیوال مطرح می شود و اکنون به مدت 3 سال است که به طور متوالی شاهد برگزاری فستیوال در رده های پایه هستیم. ضمن اینکه بازیکنان مستعدی که در این فستیوال از سوی سر استعدادیاب ها انتخاب می شوند، به تیم های ملی راه یافته و در نهایت شاهد حضورشان در تیم های ملی و  در سطوح جوانان و نوجوانان هستیم.
وی افزود: معتقدم باشگاهها باید در زمینه آکادمی ها، بودجه خاصی را در نظر بگیرند و با فعال شدن در این زمینه فوتبال پایه خود را به طور جدی راه اندازی کنند و در این قسمت نیز فعالیت مستمری داشته باشند. رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: باید درباره بحث استعدادیابی و فعالیتهایی که در این زمینه صورت گرفته، تبلیغ ویژه ای داشته باشیم. در کنار برنامه های تیم های ملی بزرگسالان و امید، باید برنامه استعدادیابی و روند برگزاری فستیوال ها را مطرح کنیم. ضمن اینکه بازتاب و برنامه های صورت گرفته در این خصوص را به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنیم تا متوجه شوند زمانی که اول آسیا می شویم بر چه اساس و دلیلی است. آثار استعدادیابی را باید به معرض نمایش بگذاریم و نشان دهیم که این امر تا چه حدی به فوتبال کشور کمک می کند.
خواندن 3102 دفعه
به اشتراک گذاری این مقاله

رســــانه

  • روزنامه
  • مجلات
  • تجهیزات ورزشی
  • مصاحبه
نوشته شده سردبیر
- بهمن 28, 1397
قوانین یک انتقال سالم؛ مدیران بخوانند هر ساله 15هزار فوتبالیست حرفه‌ای در فصل نقل و انتقالات بین ...
نوشته شده سردبیر
- آبان 26, 1394
مدیر آموزش و پژوهش آکادمی ملی فوتبال از اعلام اسامی دختران و پسران منتخب فستیوال های مدارس فوتبال ...
نوشته شده سردبیر
- مهر 20, 1394
آکادمی ملی فوتبال از برگزاری فستیوال مدارس فوتبال دختران زیر 12 سال در 6 استان خبر داد. به گزارش سایت خبر فوتبال ...
Has no content to show!

خـــبر پایه

محیط پر هیاهوی فوتبال ، تنها میدان بزرگ رقابت و مبارزه نیست ؛ بلکه تجلی گاه ارزشهای والای انسانی است که در آن صحنه های کوشش ، گذشت ، همکاری ، صداقت ، بردباری جلوه می کند و شاگردان این کلاس ، درس تلاش ، فداکاری ، تعاون ، مردانگی ، استقامت و شجاعت می آموزند .

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…