مسلم مسیگر سرمربی جدید تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی شد

بوشهر- تغییر اخیر در کادر فنی و سرپرستی تیم فوتبال ساحلی دریانوردان پارس جنوبی بوشهر باعث انتقادها و ایجاد حاشیه هایی در این زمینه شده، طوریکه این تغییر به مذاق جمعی از فوتبال دوستان و کارشناسان این رشته ورزشی خوشایند نبوده است.

 به گزارش خبرنگار ما از ایرنا، تیم فوتبال ساحلی دریانوردان بوشهر از ابتدای شکل گیری در دهه 80 با مدیریت حسین طبیب نژاد و مربیگری عباس طبیب نژاد از محله صلح آباد فعالیتش را آغاز کرد و در زمان کمی توانست با استعدادیابی مناسب، بوشهر را به یکی از قطب های این رشته فوتبال ساحلی تبدیل کند.
این تیم که درهفت دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران دارای چهار قهرمانی و سه نایب قهرمانی است، چند سال پیش زیر پوشش حمایت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس قرار گرفت تا دغدغه های مالی این تیم برطرف شود.
براین اساس، طی تفاهم نامه ای مقرر شد به مدت سه سال سرپرستی و مربیگری این تیم در اختیار بوشهری ها بماند،اما از سال چهارم باشگاه فرهنگی ورزشی پارس، براساس ارزیابی مسئولان آن، برای ادامه همکاری تصمیم گیری کند.
اما درشرایطی که دریانوردان پارس جنوبی در تابستان امسال چهارمین قهرمانی در لیگ برتر کشور را با برادران طبیب نژاد جشن گرفت به یکبار خبر کنارگذاشتن آنها از سمت سرمربی و سرپرستی تیم دریا نوردان پارس جنوبی به میان آمد، اتفاقی که به دلیل کارنامه درخشان برادران طبیب نژاد در این تیم و فوتبال ساحلی استان بوشهر و کشور به مذاق خیلی از فوتبال دوستان و کارشناسان فوتبالی این استان خوش نیامد.
سرپرست سابق تیم فوتبال ساحلی دریانوردان پارس جنوبی در ارتباط با تغییرات صورت گرفته در کادر فنی تیم دریانوردان پارس جنوبی مدعی شد: این تغییرات غیر حرفه ای، غیر فنی و غیر اخلاقی بود و بدون هیچ بهانه ای صورت گرفته و به نوعی سوء استفاده از نجابت مربیان بوشهری است و پشت پرده آن مسایلی نهفته وجود دارد.
حسن طبیب نژاد افزود: سال گذشته پس از پایان فصل که تیم دریانوردان به رتبه سومی دست یافت، مسئولان باشگاه ورزشی پارس قصد داشتند، سرمربی جدیدی برای این تیم انتخاب کنند که با توجیه های فنی آنها متقاعد به ادامه کار کادر فنی وقت تیم شدند.
وی اظهار داشت: براساس تفاهم نامه موجود مسئولان باشگاه فرهنگی ورزشی پارس پس از سه سال می توانستند اختیار دار تام تیم فوتبال ساحلی دریانوردان شوند ولی با وجود نتیجه درخشان تیم در هیچ جای دنیا سابقه ندارد که کادر فنی موفق هیچ تیمی را تغییر دهند.
طبیب نژاد بیان کرد: در انتخاب سرمربی جدید، یک بازیکن شایسته را برگزیدند ولی این بازیکن پس از سه سال دیگر بازیگری آن وقت تازه می تواند سرمربیگری تیم جوانان را داشته باشد.
وی مدعی شد: ساز ناسازگاری با کادر بومی از جایی کوک شد که در پایان فصل مسابقات سال گذشته از سرمربی سابق تیم مدرکی را درخواست کردند که در آن زمان هیچکدام از مربیان داخل کشور دارای مدرک یاد شده نبودند.
طبیب نژاد ادامه داد: حضور پی در پی بازیکنان تیم دریانوردان پارس جنوبی در سال گذشته در تیم ملی که بدون هماهنگی کادرفنی صورت می گرفت از جمله عواملی بود که منجر به سوم شدن تیم فوتبال ساحلی دریانوردان شد ولی با این وجود این ناکامی امسال جبران شد و به عنوان قهرمانی مسابقات لیگ برتر دست یافت.
وی مدعی شد: با این حال سیاست مسئولان باشگاه فرهنگی ورزشی پارس، بومی ستیزی است و پروژه بکارگیری مربی بومی جدید نیز یک پروژه 2 تا 3 ماهه و سپس آوردن گزینه مدنظر خودشان است.
یک کارشناس فوتبال در بوشهر گفت: هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که سرپرست و سرمربی و بنیان گذاران فوتبال ساحلی در یک استان که در مدت حضورشان در تیم دریانوردان پارس جنوبی با چهار بار قهرمانی کشور و 3 بار نایب قهرمانی و یک مقام سومی که خود یک رکورد در فوتبال ساحلی محسوب می شود و معرفی بازیکنان فراوانی به تیم ملی با یک چشم به هم زدن و بدون نظر کمیته فنی بر کنار شوند.
عبدالرسول حیدری ادامه داد: برادران طبیب نژاد یکی از افتخارات فوتبال ساحلی استان و کشور هستند که با فداکاری و از خودگذشتگی و حمایت مردم فوتبال دوست، این تیم را پایه گذاری کردند.
وی ادامه داد: چگونه ممکن است که مدیران باشگاه فرهنگی ورزشی پارس بدون کارشناسی تصمیم به برکناری برادران طبیب نژاد به عنوان موفق ترین سرپرست و سرمربی کنونی فوتبال ساحلی کشور می گیرند؟
حیدری یادآور شد: برکناری یک سرپرست و سرمربی در باشگاه یک امر طبیعی است اما با کار کارشناسی، فنی و احترام و نه اینکه آنها را حتی به جلسه رئیس فدراسیون فوتبال ایران در سفر به بوشهر دعوت نکنند.
وی افزود: مدیران باشگاه دریانوردان پارس جنوبی نباید برای توجیه تصمیم غیرکارشناسی خود بازیکن با اخلاق و با شخصیت تیم اما فاقد تجربه مربیگری که بطور قطع بیشتر این افتخارات را مدیون زحمات سرپرست و سرمربی خود می داند برای سرمربیگری این تیم انتخاب کنند.
سرمربی سابق تیم فوتبال ساحلی دریانوردان پارس جنوبی نیز گفت: تغییر صورت گرفته برای کادر سابق تیم گیج کننده بود در جریان این تغییر مدیریت حق تعویض برای بهبود شرایط را دارد ولی وقتی تیم در شرایطی مطلوب و در آرامش کامل قرار دارد، اعمال این تغییرات شایسته نبود.
عباس طبیب نژاد افزود: چنین موضوعی در فوتبال پیشرفته اروپا نیز بی سابقه است که تیم با روند مناسب نتیجه گیری، کادرفنی آن را بدون دلیل کنار بزنند.
وی مدعی شد: اعتقاد داریم تغییر کادر فنی تیم دریانوردان توسط یک باند شکل گرفته که برای هیچ کسی پاسخ قانع کننده ای ندارد.
طبیب نژاد تاکید کرد: انتظار داریم مسئولان ذیربط استانی نیز به این موضوع بی توجه نباشند و نسبت به ظلم هایی که به مربی های بوشهری می شود حساسیت بیشتری نشان دهند.
وی بیان کرد: در مدت چند سال فعالیت در تیم فوتبال ساحلی دریانوردان پارس جنوبی با ساختن یک تشکیلات توانمند، استعدایابی بسیار مناسبی در استان بوشهر برای رشته ورزشی فوتبال ساحلی انجام شد تا جایی که موفق به پرورش بازیکن 12 ساله برای تیم پارس جنوبی شدیم.
وی گفت: باشگاه فرهنگی ورزشی دریانوردان پارس جنوبی به نوعی قربانگاه مربیان نخبه وبا دانش بوشهری شده که کنار زدن مربیان با دانشی چون محمود خرمزی، حمید کللی فر، سعید مفتخر، غلامرضا دلگرم در فوتبال چمنی این باشگاه گواهی روشن بر این مدعا است.
طبیب نژاد گفت: با این رویکرد برای تیم دریانوردان پارس جنوبی چشم انداز خوبی پیش بینی نمی شود و بدون شک با رو به تعطیلی رفتن آن بیشتر توجه ها به سمت فوتبال چمنی و ووشو پارس جنوبی متمرکز خواهد شد.
وی بیان کرد: ظرفیت های مادی و مدیریتی باید با تدبیر و راهکار در خدمت تمام فوتبال استان بوشهر باشد تا شاهد نابودی پی در پی تیم های بوشهری نباشیم.
طبیب نژاد با اشاره به اینکه پارس جنوبی باید چتر حمایتی برای تمام ورزش استان باشد ادامه داد: شایسته نیست با وجود این ظرفیت شاهد دست و پا زدن تیم های پرسپولیس گناوه، پیروزی برازجان، ایرانجوان بوشهر و واگذاری امتیاز تیم فوتبال کارگر بنه گز باشیم.
رئیس هیات فوتبال استان بوشهر نیز با بیان اینکه فوتبال همواره فراز و نشیب های خاص خود را دارد گفت: تیم فوتبال ساحلی دریانوردان پارس جنوبی تحت هر شرایطی آمیخته با نام برادران طبیب نژاد (سرمربی و سرپرست سابق تیم دریانوردان پارس جنوبی) است که برای رونق فوتبال ساحلی این استان در چند سال گذشته سختی و زحمت های فراوانی را متحمل شدند.
محمد نجفی اضافه کرد: در شرایط کنونی شاید صلاح مسئولان باشگاه فرهنگی ورزشی پارس جنوبی این بوده که در آینده به شکل دیگری از شایستگی های برادران طبیب نژاد در تیم فوتبال ساحلی دریانوردان پارس جنوبی بوشهر استفاده کنند.
وی یادآور شد: با احترامی که برای برادران طبیب نژاد و مسئولان باشگاه فرهنگی ورزشی پارس جنوبی قائل هستیم این تغییرات فوتبالی نباید سبب ناراحتی و یا نگرانی برای 2 طرف این موضوع شود.
نجفی یادآور شد: در این ارتباط صحبت هایی با 2 طرف انجام شده و در آینده نیز سعی داریم از طریق تعامل و گفت و گو آنها را به همدلی و هم فکری بیشتری دعوت کنیم.
وی تاکید کرد: برای بزرگی فوتبال استان بوشهر باید همه همدل و همگام شویم زیرا با اختلاف و تفرقه به هیچکدام از هدف های خود دست پیدا نخواهیم کرد و ادامه این حواشی بطور قطع به ضرر و زیان فوتبال استان بوشهر تمام می شود.
نجفی یادآور شد: اختلاف دیدگاه و سلیقه همواره وجود دارد ولی این موضوع نباید منجر به ایجاد حواشی در سطح فوتبال استان بوشهر شود.
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پارس جنوبی نیز گفت: مطالبی پیرامون تغییر کادر فنی در تیم فوتبال ساحلی دریا نوردان پارس جنوبی بوشهر مطرح شده که این موارد بیشتر دیدگاه های شخصی است.
بهرام رضائیان مدعی شد: کنار گذاشتن عباس طبیب نژاد از سمت سرمربیگری تیم تنها بر اساس دیدگاه و سلیقه مجموعه دریانوردان پارس جنوبی بوده و مسلم مسیگر نیز با همین رویکرد به عنوان سرمربی انتخاب شده است.
رضاییان ادامه داد: 2 سال روی مسلم مسیگر به عنوان نماد فوتبال ساحلی استان و ایران نظر داشتیم تا به این نتیجه رسیدیم وی با بهره گیری از تجربه های فراوان خود می تواند دانش و تجربیات سالها فوتبالی خود را در اختیار جوانان استان قرار دهد.
وی یادآور شد: مسیگر در چند سال گذشته کاپیتان تیم دریانوردان بوده و بخوبی از فضا و جو این تیم با خبر است.
رضائیان اضافه کرد: وی می تواند برای ایجاد یک اکادمی فوتبال ساحلی نه تنها در بوشهر بلکه سراسر استان برنامه ریزی کند تا فوتبال ساحلی در شهرهای مختلف استان به رونق مورد انتظار دست یابد.
وی اظهار کرد: هیچ کینه و عداوتی نیز با سرمربی سابق تیم نداریم بلکه به وی پیشنهاد شده به عنوان مدیر فنی و مشاور در کنار مجموعه پارس جنوبی باشد.
رضائیان یادآور شد: در مقطعی از فصل گذشته کادر فنی تیم (برادران طبیب نژاد) استعفا دادند که مورد موافقت قرار نگرفت و با ادامه کار آنها به قهرمانی رسیدیم و با این شرایط ادعای اعمال سلیقه شخصی برای برکنار برادران طبیب نژاد مطلبی غیرواقع است.
وی ادامه داد: اینکه برخی مدعی دخالت نابجا مسئولان باشگاه پارس جنوبی در کار خود هستند بهتر از بازیکنان و کادر فنی سایر تیم های زیر مجموعه پارس جنوبی این مهم را جویا شوند و به حقیقت دست پیدا کنند.
رضائیان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: فوتبال ساحلی بوشهر هم اکنون یک قطب بزرگ در سطح کشور است و میخواهیم با برگزاری نخستین تورنمنت بین المللی فوتبال ساحلی ایران در بوشهر پیشگام این عرصه در سطح کشور باشیم که این امر به رونق فوتبال ساحلی بوشهر نیز کمک خواهد کرد.
وی در ارتباط با برخورد نامناسب پارس جنوبی با مربیان بوشهری گفت: حمید کللی فر از جمله مربیانی بود که با کمال آرامش با پارس جنوبی کار می کرد ولی خودشان با استعفای کتبی تصمیم به ترک تیم گرفتند.
وی گفت: محمود خرمزی نیز چند روز با تیم فوتبال پارس جنوبی کار کرد و پس از اینکه با هیات مدیره به توافق لازم دست نیافتند از این تیم رفتنی شدند.
رضائیان اظهارکرد: در مورد غلامرضا دلگرم و سعید مفتخر نیز مباحثی را تلفنی در میان گذاشتیم و به دلیل برخی مسائل پیش آمده در جریان مذاکره هیات مدیره تصمیم به انتخاب مهدی تارتار گرفته شد.

خواندن 2267 دفعه
به اشتراک گذاری این مقاله

رســــانه

  • روزنامه
  • مجلات
  • تجهیزات ورزشی
  • مصاحبه
نوشته شده سردبیر
- بهمن 28, 1397
قوانین یک انتقال سالم؛ مدیران بخوانند هر ساله 15هزار فوتبالیست حرفه‌ای در فصل نقل و انتقالات بین ...
نوشته شده سردبیر
- آبان 26, 1394
مدیر آموزش و پژوهش آکادمی ملی فوتبال از اعلام اسامی دختران و پسران منتخب فستیوال های مدارس فوتبال ...
نوشته شده سردبیر
- مهر 21, 1394
رضا شکاری، هافبک مهاجم جوان تیم جوانان ایران اخیرا مورد توجه رسانه‌های معتبر خارجی قرار گرفته است. به گزارش ...
Has no content to show!

خـــبر پایه

محیط پر هیاهوی فوتبال ، تنها میدان بزرگ رقابت و مبارزه نیست ؛ بلکه تجلی گاه ارزشهای والای انسانی است که در آن صحنه های کوشش ، گذشت ، همکاری ، صداقت ، بردباری جلوه می کند و شاگردان این کلاس ، درس تلاش ، فداکاری ، تعاون ، مردانگی ، استقامت و شجاعت می آموزند .

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…