ندید بگیرید

10 استعداد گران قیمت تاریخ فوتبال

آنتونی مارسیال مهاجم فرانسوی تیم موناکو در روز آخر نقل و انتقالات با قراردادی 36 میلیون پوندی راهی اولدترافورد شد

تا تبدیل به گران قیمت ترین بازیکن جوان تاریخ فوتبال شود. به همین بهانه Sky Sports در مقاله ای به ده خرید گران قیمت استعدادهای جوان پرداخته است.

10. سرخیو آگوئرو (از ایندپیندنته به اتلتیکو مادرید؛ 15 میلیون پوند)

هنگامی که اتلتیکو مادرید آگوئرو را به منچسترسیتی فروخت، دو برابر هزینه ای که برای انتقالش از ایندپیندنته صرف کرده بود را کسب کرد. اگوئرو در سال 2006 با 15 میلیون پوند به ویسنته کالدرون آمد و پنج سال بعد راهی اتحاد شد تا یکی از مهره های اصلی سیتی در راه کسب لیگ برتر انگلیس در سال 2012 شود.


9. سرخیو راموس (از سویا به رئال مادرید؛ 19 میلیون پوند)

راموس از زمانی که به مادرید پاگذاشت محبوب دل هواداران شد و اکنون نیز کاپیتان اول تیم پرافتخار شهر مادرید می باشد. راموس که تابستان امسال بر سر تمدید قرارداد با رئال مادرید، با مدیر این باشگاه اختلاف پیدا کرده بود، شایعاتی مبنی بر پیوستنش به منچستریونایتد به گوش می رسید ولی سرانجام قرارداد خود را با این تیم تمدید کرد.


8. آنتونیو کاسانو (از باری به رم؛ 20 میلیون پوند)

در سال 2001 زمانی که رم 20 میلیون پوند به باری پرداخت کرد، کاسانو تنها 19 سال داشت. مهاجم خوش تکنیک ایتالیایی دوران ورزشی پر فراز و نشیبی داشت و پیراهن تیم های رم، رئال مادرید، میلان و اینتر را در دوران ورزشی اش به تن کرد.


7. مارکینیوش (رم به پاریسن ژرمن؛ 22 میلیون پوند)

این بازیکن در تابستان امسال مورد علاقه چلسی قرار داشت ولی دو پیشنهاد تیم لندنی برای وی رد شد. پاریسن ژرمن اصلا تمایل ندارد تا مارکینیوش را که در حالی حاضر یکی از مدافعین آینده دار فوتبال برزیل و جهان می باشد، از دست دهد.


6. اندرسون (از پورتو به منچستریونایتد؛ 22 میلیون پوند)

اندرسون یکی از معدود بازیکنان جوانی بود که سر آلکس فرگوسن نتوانست استعداد او را کنترل کند و خیلی زود تبدیل به یک خرید ناموفق شد. این بازیکن برزیلی که در دو فصل گذشته تنها 10 بار برای منچستریونایتد به میدان رفته بود، سرانجام تابستان امسال به صورت بازیکن آزاد از این تیم جدا شد.


5. خاویر ساویولا (ریور پلاته به بارسلونا؛ 25 میلیون پوند)

در سال 2001 ساویولا در حالی به بارسلونا پیوست که از او به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین استعدادهای جهان نام برده می شد. او در طی سه فصل برای بارسلونا 60 گل به ثمر رساند ولی هیچوقت به چیزی که همه انتظار داشتند تبدیل نشد. او اکنون در 33 سالگی به ریور پلاته بازگشته است.


4. وین رونی (اورتون به منچستریونایتد؛ 26 میلیون پوند)

با وجود اینکه فُرم فعلی او چندان مناسب نیست، ولی در سال 2004 وقتی منچستریونایتد برای او 26 میلیون پوند پرداخت کرد یکی از بهترین سرمایه گذاری های خود را انجام داد. کاپیتان 29 ساله شیاطین سرخ اکنون تنها 16 گل با بابی چارتون فاصله دارد تا تبدیل به برترین گلزن تاریخ منچستریونایتد شود.


3. لوکاس مورا (از سائوپائلو به پاریسن ژرمن، 28 میلیون پوند)

این بازیکن خلاق برزیلی تاکنون نتوانسته است ارزش های واقعی خود را از زمان پیوستنش به پاریسن ژرمن در این تیم نشان دهد. او که اکنون 23 سال دارد در ترکیب تیم ملی برزیل برای جام جهانی 2014 جایی نداشت و اکنون به پیوستن دی ماریا به پاریسن ژرمن به نظر جایگاه او در ترکیب اصلی از پیش متزلزل تر شده است.


2. لوک شاو (از ساوتهمپتون به منچستریونایند؛ 31 میلیون پوند)

شاو فصل قبل، که اولین سال حضورش در اولدترافورد بود دوران سختی گذراند و با مصدومیت های زیادی مواجه شد ولی او فصل جدید را در فُرم خوبی آغاز کرده است و به نظر آینده ای روشن در انتظار وی خواهد بود.


1. آنتونی مارسیال (از موناکو به منچستریونایتد؛ 36 میلیون پوند)

بازیکن 19 ساله فرانسوی که شماره 9 شیاطین سرخ را به تن خواهد کرد فشار بسیار زیادی به عنوان مهاجم هدف تیمی مانند منچستریونایتد بر او وارد خواهد شد و باید به سرعت خود را با شرایط وفق دهد. مارسیال تنها یک فصل کامل را در موناکو گذراند ولی آنتونی یکی از آینده دار ترین بازیکنان دنیا به شمار می آید و یونایتدی ها نیز امیدوارند او تیری آنری جدید فوتبال فرانسه باشد.

خواندن 4862 دفعه
به اشتراک گذاری این مقاله

اطلاعات تکميلي

  • شبکه های اجتماعی:

رســــانه

  • روزنامه
  • مجلات
  • تجهیزات ورزشی
  • مصاحبه
نوشته شده سردبیر
- بهمن 28, 1397
قوانین یک انتقال سالم؛ مدیران بخوانند هر ساله 15هزار فوتبالیست حرفه‌ای در فصل نقل و انتقالات بین ...
نوشته شده سردبیر
- آبان 26, 1394
مدیر آموزش و پژوهش آکادمی ملی فوتبال از اعلام اسامی دختران و پسران منتخب فستیوال های مدارس فوتبال ...
نوشته شده سردبیر
- مهر 22, 1394
از روز پنجشنبه مسابقات دسته اول نوجوانان تهران آغاز می شود. به گزارش سایت خبر فوتبال پایه به نقل از  فوتبال ...
Has no content to show!

خـــبر پایه

محیط پر هیاهوی فوتبال ، تنها میدان بزرگ رقابت و مبارزه نیست ؛ بلکه تجلی گاه ارزشهای والای انسانی است که در آن صحنه های کوشش ، گذشت ، همکاری ، صداقت ، بردباری جلوه می کند و شاگردان این کلاس ، درس تلاش ، فداکاری ، تعاون ، مردانگی ، استقامت و شجاعت می آموزند .

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…